Leden 2012

Bam Ratatata Tatatatata! BEAT!

17. ledna 2012 v 21:22 | Yuuri ^^ |  Ostatní
Nu, někdy si říkám, že bych se mohla rozkouskovat, protože mě se líbí vážně téměř každý styl hudby (kromě techna a dechovek tedy) a ono to je celkem vtipné, když ve svém playlistu máte nějakou emo písničku, hned vedle metal a pak něco takovýho, co tu teď ukážu.
Oukej. Přiznávám, že když jsem viděla tento videoklip "I am the best" od 2NE1 poprvé, chtělo se mi... blinkat. Vážně. Nemám ráda takovýhla videoklipy, i když je kvalitně natočený, upravený a já nevím co všechno. Na čtveřici holek předvádějící se před kamerou fakt nejsem zvědavá.


Ale pak jsem přes kamarádku nějakou náhodou najela na chlapce, který tancoval sestavu na tuhle písničku a i když byl chlapec velmi vtipný a směšný (ale talentovaný!), hrozně se mi to líbilo. Strašně ráda tančím a ta sestava byla prostě dokonalá. Hned jsem tedy našla originální tanec od 2NE1 a pustila se do učení, fakt je to vtipný *smích* A ty holky v nácviku sestavy nevypadají jako největší a nejupravenější frajerky světa (i když ono to je tak v tom videu schválně, já vím), ale jako normální lidi. Už asi čtyři dny si to skáču. Doufám, že mě to brzy přejde, protože zrovna tohle bych nerada poslouchalla dlouho. Ale tak někomu se tyhle věci líbí. Zvlášť korejci mají takových kvalitních videoklipů milion...
Tady je sestava (vypadá těžce, ale fakt není):
*když chtěla překliknout z toho chlapce na druhý video, sekla se na tom chlapci* Kurňa ten je fakt dobrej....


I'm hot hot hot hot fire! :D:D

Naruto, Sadness and Sorrow

7. ledna 2012 v 12:34 | Yuuri ^^
Nikdy bych netušila, že to budu zrovna já, která bude psát o Narutovi. Ale dobrá...

Mnozí z fanoušků anime (někteří si dokonce říkají i "otaku", i když málo z nich opravdu otaku je....ale to je jiné téma) se mi nad tímto nadpisem článku ušklíbnou s opovržením, zklamáním a hlavně větou "Zase Naruto". Pak je tu skupinka, která nadšeně vyskočí na židli s tím, že si zase něco budou moci přečíst o svém oblíbeném anime. A ti ostatní nemají páru, o čem mluvím samozřejmě.

Ať je to tak nebo tak, obě první skupinky patří mezi fanoušky Japonska a anime. Tím pádem oběma skupinkám se povedlo vidět Naruta a troufnu si tvrdit, že i následující sérii Shippuudenu. Já patřím k těm, kteří už mají Naruta pomalu plné zuby. Ano, je to ohrané anime a není snad pomalu nikoho, kdo by ho neznal. Ještě k tomu, čím víc se příběh prodlužuje, tím je to větší pakárna. Sasuke zabil svého bratra a rozhodl se vyvraždit celou Konohu? Wtf? Z Naruta se stal největší borec, kterýmu narostl i mozek? O něco jsem přišla? Už jen jak tyto věty píšu, vaří se mi krev v žilách.
.... Dneska jsem však na youtube zajela k jedné slečně, která výborně hrála na klavír písně ze Silent Hillu, z Elfen Lied nebo z Full Metal Alchemist a tam jsem našla i písničku Sadness and Sorrow. Není snad člověka (anime člověka? :D), který by ji neznal. Začínající fanoušci neznají Vocaloidy ani nějaké japonské skupiny, tuhle hudbu ale poznají jen, co ji pustíte.


Pod videem byl taky hned komentář: "Naruto is the best anime, naruto changed my life.." a u toho 74 líbí se. Mezi nimi mám ten lajk i já, protože ta holka má pravdu. Moje první anime sice nebyl Naruto ani z daleka, ale i tak je to právě ono anime, které mě přitáhlo do světa Japonska. A jsem si jistá, že nejsem jediná.
Naruto mi změnil život. Už nejen kvůli tomu, že mě zatáhl do dalších anime, ale i svým dějem. Příběh o chlapci, který je od svého dětsví nenáviděn ostatními lidmi kvůli démonu, kterého nosí v sobě. Příběh o chlapci, který se nikdy nevzdává a jeho vůle je silnější než jakýkoli kámen. Příběh o chlapci, který ví, co je to samota a co znamená pouto mezi přátelstvím, láskou a nenávistí. Příběh o chlapci, který je sice hrozně hloupý, vtipný a někdy směsný, ale dokáže tím měnit lidská srdce... Jak naivní anime, které ve všech probouzí pláč a zármutek ale i smích a radost. Ať chci nebo ne, Naruto mě vychoval k větší starostlivosti o druhé a vciťování se do jejich pozice.
Ta píseň mi pomohla si na všechno vzpomenout. Jen co ji poslouchám, mám takový pocit, že vlastně by mohla být nějaká naše anime hymna nebo něco *smích*. Je pravda, že kdyby se nějaká měla vybírat, všichni by se snažili vytáhnout co nejvíce originální písničku, protože mezi lidmi je teď cool být spešl, ale tahle písnička nás dává dohromady. Podle mě tedy.
Bože! Chci, aby mi hrála na pohřbu! *smích* Smějící se