Závan sobeckosti

4. května 2011 v 21:43 | Yuuri ^^ |  Ostatním


Tento článek píši jako pouze pozorující člověk svého okolí.
Dle mého názoru by se dala nevěra rozdělit na dvě skupinky a to je nevěra velká a malá (ach, jak originální). Když mi řeknete "byla mu nevěrná", myslím si, že se vyspala s někým jiným a to je podle mě velká nevěra. Ale někdo si pod tím může představit "jen" líbání a takové věci. Takže dejme tomu, že toto je malá nevěra.
I když mi je již 18 let, zatím jsem se nepotkala s někým, do koho bych se zamilovala, takže o svých problémech tu kuňkat zajisté nebudu. Vlastně bych chtěla spíš vylít své domněnky a pocity z incidentu, který se stal zrovna tento týden (Takže mi toto téma padlo přímo do klína.).

Takže začneme s příběhem.
Moje kamarádka Kamila (18 let) se zamilovala do kluka Petra (17 let) z její vesnice, ale ten byl již zadaný. Má 9 měsíční vztah s Klárou, která je kamarádkou Kamily již od dětství. Ano, můžete si říci, že to není tak dlouho, ale na Kláru, které je 15 let bych si troufla říci, že je to úspěch. Kamila neměla v úmyslu Kláře jejího kluka přebrat, ale často spolu chodili ven a bylo vidět, že to Petra ke Kamile táhne. Kamila se obvykle nijak nebránila (samozřejmě nedělali nic velkého, ale snad mě chápete), spíše napomáhala k rozvinutí Petrových citů k ní. Nakonec se stalo, že pod menším vlivem alkoholu Petra se spolu líbali, a i když seděli u ohně s ostatními obyvateli vesnice, tak Petrovi nedělalo problém Kamile sáhnout pod tričko a tak dále. Kamila si to všechno nechala líbit, ale naštěstí to k ničemu víc nedošlo.
Druhý den se ale vše dostalo ke Kláře (jak pak by ne, když to viděla část vesnice). Teprve teď Kamile došlo, co se vlastně stalo. Klára se ptala Petra, jestli je to pravda, ale ten jí řekl, že si to nepamatuje, načež jí stejně odpověděla i Kamila, protože nevěděla, co na to říci (hlavně byla naštvaná, že všechnu zodpovědnost Petr hodil na ni). Ale pod tíhou jejího svědomí se rozhodla vše Kláře říct. Obě si promluvily a usmířily se. Poslední problém je Petr, který pak nechtěl ani s jednou mluvit, neodepisoval, schovával se... Nakonec ho dneska Kamila chytila a bylo jí řečeno, že všechno udělal pouze z vlivu alkoholu. Takže poslední, co zbývá je, aby Petr šel za Klárou, omluvil se a ona mu údajně hodlá i odpustit. Konec.


Jak jistě čtete, není to nic velkého, ale Kamile to přivedlo mnoho slz, jelikož ona reaguje na vše velmi citlivě.
Abych ale byla upřímná, tak jí ty slzy naprosto patří, protože to byla z části její vina. Často jsem totiž v ní viděla závan sobectví a rivality, kterou viděla v Kláře. Brala ji jako rivalku a sama si to moc dobře uvědomovala. Dělala na Petra oči, chovala se až moc mile... vše, co dělají holky, když chtějí nějakého kluka.
(Právě teď mě napadá, že je to vlastně normální věc. Je zamilovaná? Je, tak jakýpak copak. Ano, také by se dalo se na to kouknout z této strany, ale dle mého názoru je tady mnohem přednější 9 měsíční vztah kamarádky. Když už kamarádka s někým chodí, tak by snad mělo být jasné, že její kluk je tabu.)
Řekla bych, že je to stále chování zvířete. Každá samička je ráda, když je pro samce atraktivní a je ještě lepší, že je přitažlivá, i když samec má jinou. Zvedá to sebevědomí, dělá pocit povýšenosti. A v tuto chvíli je to naprosto sobecký čin (neberu to nějak moc dramaticky?). Ale až potom si člověk uvědomí následky... Já jsem jí říkala vše, co si myslím. Já jí varovala...(Jsem babička z pohádky, húúú)
Co mě ale také dokáže vytočit, jsou cavyky, které se poté dějí. Kamila brečí ve škole, celý den má jen smutný výraz, na sobě černé oblečení (to mohla být náhoda, ale pochybuji)... Naprosto dětinské upoutávání pozornosti na svou maličkost, které se právě povedlo udělat něco špatného. Nejsměšnější však byla rozmluva Kamily s Lucií, která má za sebou dost vztahů, dramat a zkušeností. Tedy podle její sebevědomé mluvy to asi tak bude. Kamila jí řekla svůj příběh a dodala, že chce vše Kláře říct. Lucka na to reagovala stylem "To je zvláštní, řeší to obě holky, ale kluk ne." S touto větou jsem naprosto souhlasila, protože podle mého názoru měl naprosto všechno vyřešit Petr a ne Kamila s Klárou. "Vždycky ale za to může jenom kluk, ale odnese to ta holka." Povídala dál. Na to jsem ale odpověděla: "Já si ale nemyslím. Když to Kamila Kláře řekne, tak bude ten špatnej Petr." Lucie se ke mně více naklonila a gestem, který připomínal učitelské vysvětlování, řekla: "Právě že ne. Vždycky je kluk ten svatej. Já bych raději zatloukala, Kami. Ale jestli seš rozhodnutá... máš zlatýho bludišťáka za odvahu." Kamila se jen smutně usmála: "Snad to bude dobrý. Kluci z vesnice mi ale říkali, že jestli Petr nebude s Klárou, tak se vesnice rozdělí na holky, které budou na straně Kláry a na kluky. Já nechci rozdělit celou vesnici! A navíc si o nás celá vesnice už šušká." Vážně jsem nechápala, proč by se něco takového mělo dít. A že by si o nich vesnice šuškala? To asi těžko. Možná si o tom povídají ti puberťáci, ale dospělí asi nic takového nemají za sebou nebo co? Tohle byla pro mě celkem novinka, takže jsem na Kamilu jen nechápavě koukala. Hned na to zareagovala Lucka: "Prosim tě. Já jsem nejsledovanější holka z města. Všechny holky tady ve třídě na mě koukají přes prsty a taky žiju!" Já: "Takže já jsem asi chlap?" Lucka: "Tak když se rozhlídneš. Tebe, Kamilu a Janču nemyslím." V jejím tónu hlasu jsem cítila opět potěšení z toho, že je dotyčná ve středu pozornosti. Je jim evidentně úplně jedno, že to není nic k pyšnění se, hlavně že ona je středem města a ona rozdělí vesnici. Neřekla bych, že si to Kamila užívá oproti Lucce, ale přesto jsem cítila v tu chvíli velmi negativní pocit v srdci k nim. Jak bych ten pocit nazvala? Aha, už vím - odpor.
Ale naštěstí jsem člověk, který to dokáže brát i z jiného pohledu: každý je obvykle rád ve středu pozornosti. Je to prostě a jednoduše lidská vlastnost, která prostě nezmizí. Navíc jí trpím také, i když nikdy bych neřekla ani se nechovala nějak takhle. Ale je možné, že se na to dívám prostě špatně. Možná je dramatičnost a zveličování taky důležité v životě. I když jsem tedy ještě nepochopila k čemu. Možná jsem až moc velký suchar...
Nakonec jsem ale měla pravdu já. Kamila se s Klárou usmířila a obě se domluvily na Petra, že ho někde odchytí. Nakonec ho odchytila pouze Kamila a stále ještě nevím, jak to tedy dopadne. Jediné, co si troufám říct je, že Petr si nezaslouží ani jednu z nich, protože on zavinil, co se stalo, ale neřešil to, pouze se schovával jako největší zbabělec.

Tím bych asi mohla skončit se svojí úvahou. Někteří se mnou nemusíte souhlasit. Také mě mrzí, že jsem vám neřekla vše, protože by ten článek byl příliš dlouhý, už tak je obsáhlý až až...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jaký holub si sedl na oranžovou lavičku? ^^

Fialový
Červený
Žlutý
Růžový
Modrý
Zelený

Komentáře

1 Alisa Alisa | Web | 4. května 2011 v 21:52 | Reagovat

Hej, ja tiež rozlišujem "veľkú" a "malú" neveru . Až na to, že "malá" nevera je hocičo (bozkávanie/sex/prestavsičokoľvek) bez citov a "veľká" s citmi . Neviem, bozkávanie a sex... to nie je podľa mňa to hlavné v živote .

2 Yuuri xP Yuuri xP | Web | 4. května 2011 v 22:18 | Reagovat

To je taky dobrá úvaha x)

3 Connie. Connie. | Web | 5. května 2011 v 18:22 | Reagovat

ještě bych pochopila, kdyby ho přebrala cizí holce, ale nejlepší kámošce to už je trošku moc.

4 Dorothycig Dorothycig | E-mail | 17. července 2017 v 21:02 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170717

5 ArlenePoine ArlenePoine | E-mail | 22. července 2017 v 0:35 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

6 ArlenePoine ArlenePoine | E-mail | 22. července 2017 v 20:34 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

7 Flossiepef Flossiepef | E-mail | 25. července 2017 v 15:33 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170725

8 EssayForMe EssayForMe | E-mail | Web | 25. července 2017 v 17:45 | Reagovat

We Can Write Your Paper For You - EssayErudite.com

Can You <a href=https://essayerudite.com/write-essay-for-me/>Write My Essay for Me</a> ? How many times do students worldwide ask this question without finding an answer?
We'd rather not check the official statistics. At the same time, essays appear to be probably among the most popular academic assignments.
Students from various education establishments need to complete them constantly. If you are among those lucky ones, feel free to contact our customer service department and opt for an <a href="https://essayerudite.com" />essay writing help</a>

9 Flossiepef Flossiepef | E-mail | 26. července 2017 v 2:30 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170725

10 Carolynnip Carolynnip | E-mail | 4. srpna 2017 v 15:40 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708

11 Dannybit Dannybit | E-mail | Web | 18. srpna 2017 v 22:38 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

12 MatthikDes MatthikDes | E-mail | Web | 19. srpna 2017 v 16:05 | Reagovat

9629 Препараты для быстрого повышения потенции у мужчин http://ru33.menshealthed.ru 6739

13 Larryeluth Larryeluth | E-mail | Web | 21. října 2017 v 7:27 | Reagovat

http://robanderson.co.za/component/k2/itemlist/user/320186  скачать кино фильм бесплатно на андроид   фильм 2016 в кинотеатрах  http://ne72.ru/component/k2/itemlist/user/813112

14 AlysonXhb AlysonXhb | E-mail | Web | 25. října 2017 v 14:06 | Reagovat
15 BethanyNfu BethanyNfu | 11. listopadu 2017 v 13:55 | Reagovat

Hi everybody! Lately I have been battling with a lot of personal issues. Friends and doctors keep telling me I should consider taking meds, so I may as well <a href=https://www.facebook.com/johnsonnellie.nellie/posts/433095860418977>this</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

16 ElvaEkr ElvaEkr | E-mail | 25. prosince 2017 v 23:34 | Reagovat

апрапрапр

17 PhylisTji PhylisTji | E-mail | 24. března 2018 v 20:02 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a tiring experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stories and whined about his wakefulness. I totally told him to <a href=http://indianconcreteinstitute.org/uploads/test/valium-for-insomnia>click here</a> and deal with it.

18 LesaDzv LesaDzv | E-mail | 16. dubna 2018 v 1:41 | Reagovat

Hi everybody! Lately I have been fighting with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking medicine, so I may as well <a href=http://www.mybrcc.edu/xyx/what-is-the-drug-phentermine.html>here</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

19 Larryeluth Larryeluth | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 2:47 | Reagovat

http://ima.aragua.gob.ve/component/k2/itemlist/user/91201  смотреть платно полный фильм   дивергент 3 смотреть полный сериал  http://www.afivic.org/component/k2/itemlist/user/266067

20 LesaVrv LesaVrv | E-mail | 17. května 2018 v 20:36 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have tons of work to do next week month. Plus the university exams are getting, it will be a hell. I am already losing sleep maybe I should <a href=http://www.mzm.cz/typo3temp/test/tramadol-50-mg-for-dogs-side-effects>tramadol 50 mg for dogs side effects</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

21 Charleszoods Charleszoods | E-mail | Web | 13. července 2018 v 12:47 | Reagovat

http://hq-design.pl/component/k2/itemlist/user/53121  смотреть мультфильм охота   скачать новый фильм фильм бесплатно  http://atromitosmet.gr/component/k2/itemlist/user/253616

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama