Leden 2011


My j-music

16. ledna 2011 v 21:12 | Yuuri ^^
Tak jsem se zase jednou nudila a rozhodla se si udělat menší shrnutí o hudbě, kterou mám ráda.

Byla jsem asi v osmé třídě, když se mi poprvé dostala do ruky fotka kytaristy z mé budoucí velmi oblíbené skupiny. Myslela jsem si, že Uruha (ze skupiny the GazettE) je odmalovaná Jennifer Lopez (fanynky Gazette, nezabijte mě). Později se i slyšela první svou j-rock písničku od nich: Filth in Beauty a tím se v podstatě otevřela brána do japonské hudby.U mě je problém, že mně se písničky líbí podle textů. A když neznám text, tak melodie musí být sakra dobrá. A to se mi u the GazettE dostalo. I když vím, o čem zpívají, ale neznám slovo od slova, což mě štve.
Ale... Rukiho hlas je úžasný a hudba taktéž.


Tak to byli stále mí oblíbenci. (Ve Švábu se mi líbí Rukiho obleček, chci takový domů *-*)

***
Jelikož jsem se bavila s kamarádkama, které se zajímaly o j-rock, seznámila jsem se s další skupinou - Dir en Grey. A první písnička od nich byla Obscure. (Upozornění: Pokud máte někdo slabý žaludek, tak na to prosím nekoukejte).


Fujky fujky, až do teď nechápu, proč se mi to líbí *smích* Vlastně celkem chápu, někdy se člověk prostě musí cítit jako naprostý psychopat, ne? Ne?.... Dobře, tak ne. (Btw. Ooo... jak si tam Die vytrhuje to srdce! *-*)  Ale musím uznat, že tato písnička není tak dobrá jako třeba Clever Sleaziod, Berry, Mushi, Repittion of Hatred, Hageshisa to Kono Mune no Naka de Karamitsuita Shakunetsu no Yami (uf, děsně dlouhý název.. *zkopírovala ho*) a další. Dám sem ale ukázku Clever Sleazoid:


Btw... slyšíte tam tu velmi zřetelnou větu: One day I will fuck you parents? *smích* Od mé kamarádky jsem i viděla na to parodii a vážně jsem se musela smát Kyovo výslovnosti angličtiny. Když tak parodie je zde.

***
No a tím jsem se začala více zajímat o japonskou hudbu. Později se ke mě dostali Versailles, kteří mají trošku jinou hudbu od ostatních j-rock skupin a vážně se mi moc líbí, což je velké plus, protože jsem zjistila, že si nepamatuju, co se v některých písničkách zpívá.
Dám sem dvě ukázky: Zombie

To je úžasná hudba. Jako z jiné doby ale přitom tak... nová.

A další ukázka:  The Revenant Choir

Ta angličtina na začátku je tam vyborná. Když jsem to viděla poprvé, měla jsem z toho husí kůži.

***
Další skupiny sice taky poslouchám, ale nejsem zase fanatická, takže se o ně tolik nezajímám. Mám ráda jen pár písniček a to mi stačí. Takže třeba velmi známá skupina Girugamesh s ještě známější písničkou Breakdown.


Breakdoooown!!! *zařve si* Ano, asi dneska strávím večer nad Girugamesh. To mi připomíná, že jsem si je stále nepověsila na zeď.

***
No, teď jsem si uvědomila, že mám chuť sem dát milion skupin a písniček, ale znám od nich třeba jen pár songů. Asi to udělám tak, že napíšu ještě článek o japonské hudbě z anime. Tím se ten seznam písniček zkrátí.
Takže další moje oblíbená skupina je Deluhi - Recall............ kterou nemůžu najít na youtube. Pěkný. No stáhnout ji když tak můžete zde. (Alespoň doufám)
***
Tím bych asi skončila, jelikož už nemám tolik síly sem vypsat všechno, takže je to jen hrubé shrnutí, mám hodně ráda i úplně normální věci. Takže adios.


Christian Morgenstern - Šibeniční písně

11. ledna 2011 v 18:48 | Yuuri ^^ |  Knihám
Jako osoba, která se příčí proti všem irelevantním blbostem, které možná mají někde hluuuu~boko uvnitř nějaký význam, ale jinak jsou to v podstatě pouhé třesky, plesky, jsem zase jednou dostala do svých spárů celkem známé dílo od Christiana Morgensterna. Jak téměř až adorační projev měl na něj náš profesor, ale od třídy dostal spíše jen tiché posměšky, až nakonec musel rezignovat a uznat, že se to mnoha lidem může zdát jako hloupost.

U mě je již snad jasné, že mně se to nelíbilo. Ano, byla to sranda to číst před třídou, když jsem četla samé "kva kva" a pak to ještě poslouchala na gramofonové desce, ale jinak to na mě nezanechalo žádné nadšení. Možná trochu využiju jeho jméno k říčce "Plácáš stejně jako Christian Morgestern". To si ale ještě rozmyslím, abych náhodou neurazila jeho obdivovatele.

Ale teď bychom již mohli přejít k jeho dílu ze sbírky básní (vážně to tak můžu nazvat?) Šibeniční písně. První vám ukážu ukázku Veliké lalulá (Už ten název vypovídá o ... plcích).

Kraklakvakve? Koranere!
Ksonsirýři - guelira:
Brifsi, brafsi; gutužere:
gasti, dasti kra...
Lalu lalu lalu lalu la!

Chandraradar sísajádra
tesku tes py pi?
Vahapádra, pryvešádra
klukpukpici li?
Lalu lalu lalu lalu la!

Sochoškrt sic kalcisumpa
senmemysagart (;)!
Biboň sod: Quocitem Vumpa
Kleso Klaso Klart (!)
Lalu lalu lalu lalu la!

Jak by řekl správný američan: WTF?!
***
No, když se podíváte na tu "báseň" lépe, najdete tam nějaké části, které vám mohou připomenout latinu a různé jiné jazyky.
Tato ukázka je česká verze, ale v jeho rodném jazyce (němčina) je téměř úplně jiná, i když jde o plky. Takže z toho samozřejmě usuzuji, že to nějaký význam má (dokonce jsem ho i hledala a našla jsem tuto stránku, kde se to snaží vysvětlit). Ale nejsem žádný hieroglyfec, kterému by se to chtělo luštit. Je asi vážně těžké mluvit, jak mu huba naroste nebo alespoň srozumitelně i pro ty "blbce", mezi které se tedy řadím s nadšením i já.
Ale abych tady jenom nekritizovala, tak jsem byla nadšená ze zhudebnění této básně od skupiny Stromboli /Sayu:Strom bolí xDD Karin: *picne Sayu* Blbče, nevíš, že Stromboli je italská sopka?!/ . Když jsem píseň slyšela, uvědomila jsem si, že to neni poprvé, co to poslouchám, takže vás to možná taky trkne:Když jsme tedy u zhudebnění Christianových děl, tak bych sem ještě šoupla Košilelu, která se mi nelíbí ani zhudebněná ani napsaná (ale alespoň tady by se dal odhadnout nějaký význam). Opět ji zahrála skupina Stromboli, možná někteří poznáte, že tuto píseň zpívá Bára Basiková.

Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá.

Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá.

Teď třeská a pleská v ní vánek.
Vichryvanou vichryvanou.
Kvílivá jak uplakánek.
Vichryvanou vichryvanou.
Docela osiřela
Košilela.A konečně! Na konec jsem si připravila jeho speciální dílo. U toho jsem se smála dobrých pět minut, než jsem se uklidnila.
Zde máte v plné své kráse jeho dílo Noční rybí zpěv:


Somebody save me from this darkness

10. ledna 2011 v 21:08 | Yuuri ^^ |  Škráb, škráb, čmár, čmár...
Kami-sama, já už i kreslím ilustrace k té povídce, ale furt ji nechci zveřejnit, to je fajn.

Yashiko

Jak nejlépe opustit třídu

10. ledna 2011 v 21:05 | Yuuri ^^ |  Have some fun ^^
Kdyby tohle někdo udělal před mýma očima ve třídě, tak proteču smíchy pod stůl. U toho videa jsem se nemohla přestat smát, až jsem se málem udusila.
Zajímalo by mě, jak na to přišel, jak reagoval profesor a jak vůbec mohl mít odvahu to udělat. Asi mu moc nezáleželo na svých studiích. Nebo se možná s tím profesorem domluvil... netuším. Je to prostě úžasné xD

Btw. škoda, že ty dveře nebyly zavřený *záchvat smíchu*


I love you, guys! ^w^

10. ledna 2011 v 21:01 | Yuuri ^^ |  Né, Kami-sama?
*Namachrovaně přijde. Okolo ní stojí Misaki, Sayu, Karin a ostatní charaktery její fantazie a tleskají... dokonce i Karin.* Já jsem prostě borka! *Pochválí sama sebe a jde hrdě dál*

Tak abych to trochu vysvětlila. Jelikož jsem ve věku 18ti let, mám mírně přísné rodiče a chodím na gympl, tak středem mého života je samozřejmě... /Karin: Sayu a Misaki *dopoví* Yuuri: No... vlastně jo, ale o nich nepotřebuju mluvit!/... škola. A v poslední době se vážně celkem snažím! *chválí se*
Například včera jsem půl dne strávila nad laborkami z fyziky. Celých zku*vených 8 stránek plných grafů, výpočtů, chyb a čísel! Málem jsem chcípla, taky mi třeštila hlava ještě hodinu potom, co jsem si šla lehnout.
A dneska!! *pokračuje ve chválení* Jsem na tu podělanou fyziku čuměla zas. Zítra totiž píšeme pololetku. To si krásně dejte těch 249 příkládků z Lepila. Fakt miluju tohle. Dokážete si mě představit?
Yuuri: Hezkýý! Já jsem borec! *právě opsala několik vzorečků ze sešitu, nějak je sešramotila dohromady a vyšel jí z toho správný výsledek* Už jsem u 35. úlohy! *z těch 35 udělala jen 5 úloh, na ostatní se vybodla* A ještě mi zbýváááá.... *naťuká si to na kalkulačce* 214 příkladů! Yupí! Já tu fyziku tak zbožňuju! *její hlas překypuje ironií a sarkasmem*
Nakonec jsem se na to u 61. úlohy vybodla. Fakt pěkné. Ale mám krásný taháček (půlka A5 z obou stran) na vzorečky!

Díky tomu jsem ale fakt moc šťastná, že mám teď kus volného času, takže mě ta fyzika ani netrápí *právě si vzpomněla, že má psát i z matiky, ale hned na to se uklidnila, páč tam v tom pořadí jedniček má jednu dvojku, tak jí další nijak neublíží*

No ale odejděme na chvíli od školy *úsměv* Udělala jsem si deviantart!! *nadšeně, čeká potlesk a hudbu, ale nic* Aha, dobře. No kdyby to někoho zajímalo, tak je tohle můj Deviantart. Ještě tam moc věcí není, byla jsem líná cokoli psát v ájině.

Další věci... jsem líná psát. Ještě sem přidám dva články.
Co se týče té povídky je to stále tak na hraně. Nevím, jestli ji mám zveřejnit nebo ne, připadá mi to jako pubertální blinkánek, který se mi ale zamlouvá. No nevím, ještě uvidím.

Báj báj ^w^
PS: Já vím, ten nadpis nijak nesouvisí s článkem, ale ta fyzika mi zvedla náladu xD

Love Neko

2. ledna 2011 v 19:00 | Yuuri ^^ |  Yaoi
*Znuděně klikne na "Správa blogu" a kouká, co je nového. Její pohled sjede na téma týdne a zmrzne.* Já už bych neměla hulit /Misaki: Ale ty nehulíš -.-"/. Je tam fakt yaoi? J-jak? K-kdy?

To je trošičku nebezpečné téma, maličko se bojím, co na to fanynky yaoi. To budu mít zase po večerech co číst /Karin: To znělo úchylně O.o Yuuri: Ale neznělo. Sayu: Znělo *pípne*/. Muhahahaha. /Misaki: Fakt znělo.../


No ale tento článek jsem chtěla věnovat mé nejoblíbenější yaoi manze - Love Neko

Začnu tedy ...

Love Neko

Lone Neko

Hodnocení: 9/10

Love Neko by měla znát každá správná yaoistka. Už hlavně kvůli tomu, že já zase tak fanatická nejsem a znám to. Pokud se vám to, děvčata /Sayu: A co chlapci? O___o/, nedostalo do ruky, šupito presto! Sice je to pouze v angličtině (možná už i v češtině, nevím, nehledala jsem to), ale stojí to za to. Chtěla jsem tu mangu přeložit, ale... udělala jsem 10 stran a pak jsem to nevydržela a četla jsem si to znova celý, aniž bych dál překládala. Navíc nejsem nejlepší v předělávání textu.

Ale abych trochu řekla příběh v kostce, který je velmi krátký a jednoduchý: Krásný učitel jménem Yabuki Eiji nemá žádnou přítelkyni a rozhodne se, že si objedná holčičího robota s oušky a ocáskem, který ho bude uspokojovat ve všech směrech jako jeho přítelkyně (jak sexuálně, tak i v domácnosti). Jenomže se stala chybička a Eijimu se do ruky dostane sice robot, ale mužského pohlaví. Jmenuje se Necoco. Eiji byl velmi proti jeho pohlaví a chtěl ho vrátit, ale Necocovi se povedlo se mu trochu dostat pod kůži, i když to Eiji nedával téměř najevo. No a po několika incidentech (jako že se Necoco ztratí nebo se... vypne) se do nej Eiji zamiluje. Konec, tečka.

Jak jinak, že ano. Je to slabý příběh, ale pěkný nápad a i zpracování. Líbí se mi i kresba a hlavně návrhy na Necocovi oblečky.
Taky mě velmi překvapilo, že se nakonec stal seme Necoco. Takové maličké, roztomilé koťátko a on se z něj vyklube ďáblík. Úžasně udělané *úsměv*
A proč jsem tedy nedala plný počet? Sama nevím, moc často se mi nestává, abych dávala plný počet. To bych se k té manze musela vracet často a to se k Love Neko tolik nevracím. Asi mi tam vadí, jak Eiji vyvádí přesně jako v Junjou Romantice vyvádí Misaki.

Tak to je asi vše. Obvykle moc chválit neumím, spíš kritizovat, protože tam je toho hodně, co říci, ale tady vám tu mangu můžu akorát doporučit a přidat sem pár ochutnávek v celém článku.

Že by se rodila nová povídka?

2. ledna 2011 v 13:20 | Yuuri ^^ |  Né, Kami-sama?
Né, Kami-sama!
Né, Kami-sama? Co mám dělat, když mi můj nový příběh připadá jako strašné klišé, ale zase na druhou stranu ho mám chuť zveřejnit?

Mám takový špatný pocit, že bych se za to později styděla, takže stále si těch 12 stran A4 (a to jsem teprve na začátku *povzdech*) nechávám pro sebe.
Jelikož mám ráda romantické komedie, chtěla jsem to tak i napsat, ale když na to tak koukám, tak z toho vznikla romantická slátanina jedné ufňukané holky. No, super. Budu to muset ještě nějak zachránit anebo se na to vykašlu jako obvykle. Ale mrzelo by mě to se na tohle vy****, protože to je povídka, která mě vážně baví a která by pro některé nemusela být tak hrozná.
Abych to nějak přiblížila, tak se to má jmenovat "Já a nájemní vrazi" (Už mám k tomu i obrázek). Má to být o holce, která se omylem dostane mezi nájemní vrahy. Naštěstí je to skupina, která není tak fanatická na zabíjení, a vybírá si klienty podle toho, jestli jim jejich konání připadá správné. Proti nim ale stojí i jiné takové skupiny, které se nezajímají o ostatní a prostě vraždí. Dívka se jim stane služkou v jejich skrýši a později i vyřizovatelem objednávek.A jelikož jsem říkala, že to bude romantická komedie, tak samozřejmě tam musí být chlapec, pro kterého bude velmi důležitá.
Jak to bude pokračovat, nemám zdání. Jestli někoho napadlo, že to bude miláček všech, tak právě takhle to napsat nechci, protože by mi pak lezla nehorázně na nervy. Zatím to vypadá, že taková bude, ale já to změním!! *bouchne do stolu*

No, vážně se bojím reakce ostatních. Kdybych to byla já, svoji povídku bych četla ráda, ale... no nevím. Ještě se asi uvidí.

Pop Song - Jon Lajoie

2. ledna 2011 v 12:57 | Yuuri ^^ |  Have some fun ^^
*Válí se smíchy po stole, až v záchvatu smíchu protekla židlí na zem* Tak tohle je moc. Viděla jsem už tolik parodií, které byly dost dobře udělané, ale tohle je prostě umění.
Podle mně ale je jistě největší rána, když to někteří poslouchají a nevědí, o čem se tam zpívá. To by člověk nevěřil, kolik takových lidí existuje. Je to až trochu smutné, jak někteří jsou hloupí.
Sama jsem nikdy pop neodsuzovala, taky se tam najdou hezké písničky. Ale vážně "zbožňuju" /Hodně velké uvozovky/ songy jako je "Now you're gone" (jen tak pro zajímavost - tato písnička byla právě námětem k vytvoření parodie Pop Song) a tak dále. Nic mi neříkají a jsou pro mě nezajímavé. Ano, trsat se na ně dá pěkně, ale přece se to jinak normálně nedá poslouchat nebo snad ano? Nechci to někomu brát, když se mu to líbí, tak se mu to líbí. někdo má rád "tuc tuc" a někdo vřískající "rauuur"...
Tohle jsem si ale nemohla odpustit a nezveřejnit to:
"Now I'm singing with my gay voice!!"Text:
Girl I'm a sexually attractive man
That makes me a good artist
This is my new single
I hope you like it

Wealthy men hired me
To sing this song
That they wrote for me
They're investing in
This quasi music video
And they're paying
To get a bid on the radio
(On the radio)

Yeah they're gunna sell a million
(A million)
Yea it's gonna go plat-in-um

Cause they'll market this song
To young impressionable
And insecure teenage girls

Cause all you gotta say is
Ohh baby I love you
And girl I need you in my world

Cause they'll market this song
To young impressionable
And insecure teenage girls

Cause all they gotta do
Is find a sexually attractive man
That can sing all the words

And now the token rap verse
That doesn't make any sense
But helps to get a small percentage
Of the urban music market

Hey baby baby I can tell
That you are crazy crazy
Shake that ass girl
My rhymes are gettin lazy lazy
These things I'm talkin bout have
Nothin to do with the song baby
It doesn't matter
Won't you show me that thong baby

That's how it works
In the pop music industry
2009 mother fucker
That's just how it be

Cause they'll market this song
To young impressionable
And insecure teenage girls

Cause all you gotta say is
Ohh baby I love you
And girl I need you in my world

Cause they'll market this song
To young impressionable
And insecure teenage girls

Cause all they gotta do
Is find a sexually attractive man
That can sing all the words

Now I'm singing with my gay voice
To let you know that I'm sensitive
Oh yeah I'm singing with my gay voice
Teenage girls love a sensitive boy

Make money etc.

Rich men makin money off of
Their investments
Ooh it's so sexual baby

Girl I love you so much
I wish we could be together
Unfortunately we can't cause
I'm rich and famous and you're not

But why don't you just go buy my album
And tell your friends about it to
So they also go out and buy it